Пренасочване на индустриални Ethernet комутатори
Подробно обяснение на трите метода за пренасочване на индустриални Ethernet комутатори.
Обменът е общ термин за технологии, които изпращат информацията за предаване до съответната маршрутизация, която отговаря на изискванията чрез ръчно или автоматично оборудване в съответствие с изискванията за предаване на информация в двата края на комуникацията. Според различни работни позиции, той може да бъде разделен на превключвател за широка мрежа и комутатор за локална мрежа. Превключвателят на широкообхватната мрежа е вид оборудване, което завършва функцията за обмен на информация в комуникационната система. И така, какви са методите за пренасочване на превключвателя?
Метод за препращане:
1. Превключване с прекъсване
2. Превключване за съхранение и пренасочване
3. Превключване без фрагменти
Независимо дали става дума за директно препращане или препращането в магазина е двуслоен метод за препращане и техните стратегии за препращане се основават на MAC на местоназначението (DMAC), няма разлика между двата метода за препращане в този момент.
Най-голямата разлика между тях е, когато се справят с препращането, тоест как комутаторът се справя с връзката между процеса на получаване и процеса на препращане на пакета данни.
Тип пренасочване на индустриални Ethernet комутатори:
1. Прекъсване
Превключвателят за Ethernet с права линия може да се разбира като телефонен комутатор с матрична линия, който пресича вертикално и хоризонтално между всеки порт.
Когато открие пакет с данни на входния порт, той проверява заглавката на пакета, получава адреса на дестинацията на пакета, стартира вътрешната динамична таблица за търсене и я преобразува в съответния изходен порт, свързва се в пресечната точка на входа и извежда, и предава пакета данни директно на съответния порт реализира функцията за превключване.
Тъй като не се изисква съхранение, забавянето е много малко и обменът е много бърз, което е неговото предимство.
Недостатъкът му е, че тъй като съдържанието на пакета данни не се запазва от Ethernet комутатора, той не може да провери дали предаваният пакет данни е грешен и не може да осигури възможности за откриване на грешки. Тъй като няма буфер, входните/изходните портове с различни скорости не могат да бъдат директно свързани и пакетите лесно се губят.
2. Store and Forward
Методът store-and-forward е най-широко използвания метод в областта на компютърните мрежи. Той проверява пакета данни на входния порт, изважда адреса на местоназначението на пакета данни след обработка на пакета за грешка и го преобразува в изходния порт, за да изпрати пакета през таблицата за търсене. Поради това методът за съхранение и препращане има голямо забавяне при обработката на данни, което е негов недостатък, но може да извърши откриване на грешки при пакетите данни, влизащи в комутатора, и ефективно да подобри производителността на мрежата. Особено важно е, че може да поддържа преобразуването между портове с различни скорости и да поддържа сътрудничеството между високоскоростни и нискоскоростни портове.
3. Без фрагменти
Това е решение за пренасочване на индустриални Ethernet комутатори, е общо между първите две. Той проверява дали дължината на пакета данни е достатъчна за 64 байта. Ако е по-малка от 64 байта, това означава, че е фалшив пакет, след което трябва да изхвърлит пакета. Ако е по-голям от 64 байта, изпратете пакета.
Този метод за Пренасочване на индустриални Ethernet комутатори, също не осигурява проверка на данните. Неговата скорост на обработка на данни е по-бърза от съхраняване и препращане, но по-бавна от прехвърляне.
Независимо дали става дума за директно препращане или препращане за съхранине, това е двуслоен метод за препращане и техните стратегии за препращане се основават на MAC на местоназначението (DMAC).
Няма разлика между двата метода за препращане по този начин. Най-голямата разлика между тях е, когато се справят с препращането, тоест как комутаторът се справя с връзката между процеса на получаване и процеса на препращане на пакета данни.
За допълнителна информация и консултация може да се обърнете към специалистите на Итроникс.
Прочетете още интересни и полезни статии в блога на Итроникс.
Ако статията ви е харесала – споделете с приятели.
Последвайте ни и във фейсбук.